ריצפת שיש

ריצפת שיש- כיצד לבחור את השיש הנכון?

​ 

ריצפת שיש

ריצוף שיש הפך לאהוד מאוד בקרב הישראלים אשר רואים בו ככלי עיצובי מרשים, המקנה יוקרה למראה הכללי של הבית. אריחי השיש מגיעים במגוון גדלים, צבעים, טקסטורות ודגמים.רצפת שיש נחשבת לחזקה ועמידה במיוחד ונשמרת לאורך שנים ללא תחזוקה. בכל הנוגע לניקוי משטח השיש, ישנם מגוון רחב של סוגי שיש וחשוב להכיר אותם ואת חומרי הניקוי המתאימים להם על מנת למנוע נזק.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מגוון סוגים ועיצובים של ריצפת שיש

חברת "אבסולוטו" מציגה קולקציה יוקרתית הכוללת מגוון רחב של סוגי שיש לריצוף, אשר לכל אחד  ייחוד משלו אשר משפיע על עיצוב המשטח והתאמתו למראה הכולל של הבית ולמסר שהוא משדר. בין סוגי השיש ניתן למצוא את הסוגים הבאים:

 

1. שיש קררה – מדובר בשיש איטלקי עתיק יומין עוד מהתקופה הרומית. הוא מאופיין בעיטורים מרהיבים דמוי גידים עדינים בצע שחור ומאוד מבוקש לריצוף חללים של וילות יוקרתיות ובתים פרטיים. לשיש קררה יש 30 סוגים אך הוא ידוע ומוכר בצבעו האפור המעט בהיר, המקנה לריצפת שיש ולחלל החדר מראה יוקרתי, אלגנטי וייחודי. 

 

2. שיש קלקטה – אחד מסוגי השיש היוקרתיים והיותר איכותיים שקיימים כיום. מדובר בשיש מאוד יקר, עמיד וניחן בגוונים עדינים בעלי משמעות עיצובית גדולה בכל חלל בו הוא נמצא. שיש קלקטה מאוד איכותי ואסתטי ומתוקף עלותו גבוהה. 

 

3. שיש אייריש גרין – ריצפת שיש טבעית בעלת מראה מסתורי ודרמתי. בעיקר נראה אותו בחדרי הרחצה שם הרצפה תתרום רבות לעיצוב החדר ותהפוך אותו למרשים ובעל אווירה רומנטית.

 

4. שיש אמפרדור חום – שיש אשר מגיע אלינו מאזור ספרד וטורקיה, הוא בעל מראה יוקרתי עם צבעים מרהיבים שהעיניים נמשכות אליהם באופן מידי.. מדובר בשיש בצבע חום עליו נמצאים מעין גידים בצבע לבן. 

 

5. שיש מרבל גריי – שיש יוקרתי בעל גוון מבריק מאוד הדורש תחזוקה קלה השומרת על המראה הייחודי שלו. מדובר בשיש מאוד איכותי ובעל עמידות גבוהה.

 

6. שיש פורטורו – ריצפת שיש שחורה בעלת גידים העשויים מזהב אמיתי דבר היוצר מראה עשיר ואקסקלוסיבי. השיש מתאים בעיקר לריצוף חדרי רחצה וחיפוי חדרים וניתן לקבלו בכל מידה שתידרש על ידי הלקוח. 

 

 

 יתרונות של ריצפת שיש

 כאשר אנחנו משפצים את הבית שלנו ומחליטים להחליף את הרצפה כדאי לנו לשקול ברצינות להחליף אותה לסגנון של ריצפת שיש. רצפת שיש נחשבת לרצפה יוקרתית מאוד ויפה. את הרצפה הזאת קל מאוד לתחזק ולנקות והאיכות האסתטית שלה גבוה מאוד. אם אנחנו רוצים שבחללים השונים בבית שלנו תהיה אווירה יוקרתית כדאי לנו לבחור שתהיה לנו רצפת שיש איכותית. 

 

כדאי לנו שיהיה ריצוף שיש בבית שלנו מסוג שיש אפור בהיר כי אז כל החללים בבית שלנו ירגישו גדולים ויוקרתיים יותר. תחום העיצוב הוא תחום רחב מאוד ויש בו הרבה מאוד דעות שונות. כמעט כל מעצבי הפנים מסכימים שיש הוא חומר גלם יוקרתי ויפה שהשימוש בו נוח וזמין לכולם. השימוש בחומר גלם זה יכול לאפשר לנו לשדרג את כל החללים בבית שלנו החל מגרם המדרגות הפנימי בבית ועד חדר השינה, הסלון או חדר השירותים.

 

 

יש הרבה מאוד סוגים שונים של שיש. אם אנחנו מתלבטים בין סוגי שיש שונים איזה סוג הכי מתאים לנו כדאי לנו לבחור או בסוג שיש לבן או בשיש מסוג שיש קלקטה.

 

סוגים אלו מתאימם מאוד לחללים שונים בבית כמו חדרי שירותים, סלון או חיפוי מדרגות פנים. כאשר אנחנו בוחרים איזה שיש יהיה בבית שלנו אנחנו צריכים להתאים אותו לשאר המאפיינים בחלל כמו הריהוט והצבעים של הקירות. בחדרי שירותים אנחנו יכולים לבחור לרצף את הקירות עם שיש וגם במטבח.

 


כאשר אנחנו מעצבים את הבית שלנו כדאי לנו לשקול בחיוב לשלב בעיצוב החדש שיש. השיש יכול לאפשר לנו לשדרג את המראה הכללי של הבית שלנו ושל כל חלל בנפרד. חומר גלם זה איכותי מאוד והוא מחזיק מעמד הרבה מאוד שנים עם מעט מאוד אחזקה. שיש הוא חומר גלם איכותי והוא אחד מסוגי האבנים העתיקות ביותר שבני אדם בתרבות המערב עושים בהם שימוש כבר אלפי שנים עוד מימי התנ"ך וימי יוון העתיקה ורומי העתיקה.

michal@absoluto.co.il​​

03-570-7536​​

03-9040333​​

 

אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי