חיפוי עמודים בבתים הוא אמצעי עיצוב נפוץ במסגרת מגמות העיצוב המודרניות שנהוגות כיום בישראל. בבתים רבים ישנם עמודים בתוך הבית או מחוצה לו. העמודים האלה יכולים לעמוד בפני עצמם ולשמש כתומכים מבחינה מבנית או להיות פריט עיצובי שתוכנן למטרה זו מלכתחילה. בבתים פרטיים רבים ישנם גם עמודים בגינה שמחזיקים חלק מהמבנה. 
מכיוון שמטבע הדברים, העמודים עצמם בולטים מאוד – יש בהם גם פוטנציאל עיצובי גדול מאוד. מעצבי פנים חכמים יודעים כיצד לבצע חיפויים שיעטרו בצורה מרשימה ואסתטית את העמודים בבית או מחוצה לו. אבני פסיפס, למשל, הם אמצעי עיצוב נפוץ מאוד שנהוג להשתמש בו על עמודים בבתים. ישנם גם סוגים רבים אחרים של חיפויים שניתן להוסיף לאותם עמודים, וניתן להתאים את עיצוב החיפוי לעיצוב הבית כולו בצורה הרמונית ביותר. מעצבי פנים מקצועיים יכולים לסייע לכם בפרויקט זה, אך אתם יכולים בהחלט לעשות זאת גם באופן עצמאי. 

 

חיפוי עמודים כאמצעי לעיצוב הבית

לעמודים יש תפקיד מבני מהותי בארכיטקטורה. הם משמשים לחיזוק ולייצוב המבנה, ובמקרים רבים הם לא רק חלק אינטגרלי מהקירות אלא עומדים בפני עצמם. במקרים אלה ניתן לנצל את העמודים כדי ליצור אפקט עיצובי מרשים בבית, כמו על ידי שימוש של בריקים לעמודים, למשל. 
חיפוי עמודים הוא פעולה שמזמינה יצירתיות עיצובית, וכל אחד יכול להשתמש במגוון החיפויים הנפוצים בשוק כדי להוסיף טאץ' מיוחד נוסף לעיצוב הבית. מדובר באמצעי עיטור שלא מצריך הוצאה גדולה מדי, ויכול לשדרג כל חלל בתוך הבית או מחוצה לו. 


סוגים אפשריים של חיפויים

מגוון האפשרויות בתחום זה הוא רחב ביותר. בבתים רבים ישנם עמודים מעוגלים שבהם ניתן לבצע חיפוי עמודים עגולים בעזרת חומרים שונים כמו לבנים או אבני פסיפס. חיפוי עמודים בסלון, למשל, יכול לשדרג את המראה של הסלון כולו על ידי שימוש בחיפויים בצבעים המתכתבים עם שאר פריטי הריהוט בחדר. 

 

אחד מהסוגים הנפוצים של חיפויים הוא נקרא בריקים. בריקים הם מעין לבנים בגוונים שונים שמוצמדים לעמודים כחיפוי ונותנים תחושה מודרנית ואלגנטית. קיר בריקים אפור, לדוגמה, יכול להתאים לכמעט כל סוג של סגנון עיצובי. בין אם מדובר בבית בסגנון מודרני, כפרי או חדשני וצבעוני יותר – חיפוי עמודים יכול להתאים מאוד לעיצוב בעזרת מעט דמיון, יצירתיות וחוש עיצוב. 

עיצוב הבית באמצעות חיפוי עמודים

חיפוי עמודים
אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי