בונים? משפצים? מחפשים חיפוי מדרגות פנים? אם בימים עברו הותקנו המדרגות בפינה נסתרת ושמשו כאלמנט פונקציונלי המחבר בין מפלסי הבית, שהרי הן הפכו בשנים האחרונות לאלמנט ארכיטקטוני מרכזי ולדבר הבא בתחום עיצוב הפנים. אנשי הצוות המקצועי מבית חברת שיש אבסולוטו מציינים שבמדרגות טמון כוח אמתי להקניית SAY עיצובי בולט בלב לבו של חלל הבית. 

 

כבר בכניסה אליו, נחשפות המדרגות במלוא הדרן ומהוות מוקד למשיכת תשומת לב, וזו הסיבה מדוע נוטה האדריכלות של היום להדגיש אותן ומרבה לעשות בהן שימוש כאלמנט עיצובי. לפיכך, במהלך בחירת חיפוי מדרגות פנים, חשוב להקפיד על התאמה אל הסגנון העיצובי הכללי של הבית.

 

סוגים שונים של גרמי מדרגות

 ככלל, מאחר והמדרגות נחשבות לחלק אינטגרלי משלד הבית, נהוג לתכנן את גרם המדרגות כבר בשלבי התכנון של החלל, זאת על מנת שניתן יהיה להתאימן אופטימלית אל התשתית, תוך עמידה בתקני בטיחות. במידה ומעוניינים להוסיף את גרם המדרגות לחלל קיים, חשוב להיוועץ עם מהנדס קונסטרוקציה או אדריכל, כדי לוודא שהדבר אכן אפשרי ליישום. 

 

בטרם החיפוש אחר חיפוי מדרגות פנים, כדאי להכיר את הסוגים השונים של גרמי המדרגות הקיימים (מדרגות סטנדרטיות בכיוון אלכסוני ישר, מדרגות ספירלה לולייניות ומדרגות מרחפות) וכן את מגוון החומרים שבהם ניתן להשתמש לצורך בנייתן (כמו לדוגמה עץ או חיפוי עץ, מתכת, זכוכית, בטון מוחלק, אבן ושיש למדרגות).

 

ניתן אמנם לפגוש כיום בלא מעט בתים פרטיים מדרגות פנימיים העשויים ממכלול רחב של חומרים ושילובים שונים, כמו עץ ומתכת או נירוסטה וזכוכית, אולם אין עוררין על כך שהשימוש בשיש לחיפוי מדרגות פנים מקרין אל החלל מראה מרשים, אקסקלוסיבי ויוקרתי הרבה יותר מכול חומר אחר. 

 

כך לדוגמה שיש קררה, שהנו שיש אפור בהיר עם הגידים בגווני אפור ושחור, או שיש קוורץ קלאסיק המותאמים לחיפוי ולריצוף ומעניקים מראה קלאסי, אלגנטי ומודרני. יתרה מכך, מעבר למראה מרשים, השיש מסווג כחומר חזק ואיכותי. 

הוא ניחן גם בעמידות גבוהה לאורך זמן ללא כול צורך בתחזוקה מיוחדת, זאת להבדיל ממדרגות עץ. אפשר למצוא כיום שיש לחיפוי מדרגות חוץ ופנים במגוון עשיר של טקסטורות, צורות, צבעים ומחירים ובהתאמה לכול סגנון עיצובי.

 

חיפוי מדרגות פנים: מאלמנט פונקציונלי לדבר הבא בתחום עיצוב הפנים​

חיפוי מדרגות פנים
אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי