שולחנות שיש: אמנות למתקדמים

                                              

 

שולחן שיש הוא דבר שקשה להישאר אליו אדישים. מדובר בהרבה יותר מרהיט – מדובר באבן שמשדרת יוקרה ומשדרגת מיד כל חלל בבית או בכלל. יתרון נוסף של שולחנות משיש הוא העובדה שבניגוד לחומרים אחרים, הם שומרים על המראה, הברק והיוקרה שלהם במשך שנים רבות. 

 

כיום ניתן לעצב שולחנות שיש למגוון יישומים ומטרות כגון שולחן שיש לפינת אוכל, שולחן שיש לסלון, שולחן אוכל שיש, שולחן שיש למטבח, לגינה ועוד. לעתים מדובר בשולחנות שעשויים רק משיש, ולעתים בשולחנות עם פלטת שיש ובשילוב חומרים אחרים, אך דבר אחד לא משתנה – שולחן שיש היא הצהרה של יוקרה ועיצוב ייחודי. 

 

היתרונות שבבחירת שולחנות שיש

 

מלבד היופי והיוקרה, שולחנות שיש נחשבים לחזקים ועמידים, וימשיכו לשמש אתכם במשך שנים. בדומה לאבני חן רבות, גם שיש הוא על-זמני ולא מדובר באופנה חולפת אלא באבן שהייתה פופולרית בשימוש עוד מתקופת מצרים העתיקה והאצטקים. 

 

אם בעבר השימוש בשיש היה נפוץ בעיקר במשטחי מטבח או חדרי אמבט ובמלונות יוקרה, כיום השימוש בשיש נעשה נפוץ גם בשולחנות, שמשדרגים כל חלל, מפינות אוכל וסלונים ועד למטבחים וחדרי אירוח וטרקלינים מפוארים, ומוסיפים אווירה מיוחדת שקשה להתעלם ממנה. 

 

הבחירה הנכונה

 

בין אם מדובר בשולחן שיש למטבח, שולחן שיש עגול או מרובע, שולחן שיש לפינת אוכל, שולחן סלון שיש לבן או שולחן אוכל עם פלטת שיש, כשבוחרים שולחן שיש חשוב מאוד לבחור את סוג השיש המתאים לכל מטרה, לדוגמה סוגי שיש מסוימים שעמידים יותר לשריטות או נוטים פחות לספוג כתמים, ולכן מתאימים יותר למטבח, לעומת סוגים אחרים שמתאפיינים ביופי עוצמתי ויוצא דופן, אך עמידים פחות לשריטות או כתמים, ודורשים תחזוקה יותר מסוגים אחרים. 

 

בבחירת שולחנות שיש יש לקחת בחשבון, לצד הבחירה העיצובית, גם את המקצוענות של המתקינים ומבצעי מלאכת החיתוך. מומלץ שלא להתפשר ולבחור בחברה האיכותית ביותר, עם הניסיון הנרחב ביותר בסוגים שונים של אבני שיש ויישומים, לצד קולקציה איכותית ומגוונת לכל מטרה. חברת אבסולוטו בעלת ניסיון של 30 שנים בשיש ואבנים טבעיות מרחבי העולם, בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם העיצוב, תוך חשיבה חדשנית והתמחות בפתרונות אמנותיים. 

 

 

 

 

אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי