אמנות הפסיפס העתיקה מחברת פיסות אבן שונות, לכדי יצירה אחת מושלמת המוסיפה נופך קסום לחלל. אבני פסיפס הן הפיסות השונות המרכיבות את היצירה, ואופייה נקבע על פי הגוונים, הטקסטורות והגדלים שלהן.

 

בעת העתיקה נעשה שימוש ביצירות פסיפס בעת חיפוי של מבני ציבור, בתי מרחץ וחללי מגורים יוקרתיים. בימים ההם נהוג היה ליצור ציורי קיר ורצפה מאותן פיסות פסיפס, ואומני הפסיפס ככל הנראה עשו שימוש ב"ספרי דגמים", שכן ציורי פסיפס דומים ניתן למצוא באזורים שונים. כאז אף היום, הפסיפס מוסיף לחלל המעוצב יוקרה, חן ועושר.  

 

אבני פסיפס ליצירת מראה עוטף ומפנק

עיטורי פסיפס נקשרים בקרב רבים לעולם המפנק של חמאם טורקי מקורי, ואכן הפסיפסים הקדומים הראשונים המוכרים לנו בתרבות המערב, נמצאים באזור פריגיה, הרי היא מערב תורכיה של היום.

 

היום הפינוק והאפקט הבריאותי המרגיע והמאזן של החמאם התורכי, הופכים נגישים מתמיד עם התפתחותם של החמאמים הביתיים. החום הנעים ואדי המים הטבעיים, טובים לעור, לדרכי הנשימה ולרוגע הכללי. שילוב נכון של פסיפס בחלל, ייצור מראה יוקרתי ומפנק גם לחדר אמבטיה רגיל שלא כולל חמאם.


עיטורי פסיפס: לא רק על הרצפה 

התפתחותה ההיסטורית של אומנות הפסיפס, הרחיבה את השימוש בה גבוה אל מעבר לרצפה. אבני פסיפס החלו לעטר גם את הקירות, ופיסות פסיפס בפלטת גוונים מרהיבה מזכוכית יצרו את אומנות הויטראז'. גם היום ניתן לגוון ולהעשיר את עצוב הבית, לשוות בעזרתו מראה יוקרתי ומיוחד לחללים שונים, כמו לדוגמה ביצירת חדרי שירותים מעוצבים. השילוב שבין ריצפת שיש לקירות מחופי פסיפס יוצר בחדר השירותים אפקט יוקרתי ועשיר.


דוגמה לשילוב מרהיב של אבני פסיפס בעיצוב החלל, ניתן לראות בפרויקט מלון נורמן בתל אביב. העיצוב של מלון הבוטיק הייחודי שאב את השראתו מהסגנון העתיק שאפיין מבנים היסטוריים, תוך מגע עכשווי ומודרני.

 

הפטיו וחללים נוספים במלון חופו בעץ, פסיפס ושיש תוך שילוב הרמוני ייחודי. לבחירת האדריכל, חברת אבסולוטו ביצעה את עבודות האבן בפרויקט זה, ובעבודת יד יצרנו ריצפה מרהיבה שבשילוב עם הריהוט ויתר האלמנטים העיצוביים יוצרת מראה המשלב את ההיסטורי עם העכשווי בחום אומנותי יוקרתי.

אבני פסיפס: מוסיפות לחלל אמנותיות ויוקרה​

אבני פסיפס
אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי