חמאם טורקי ופעולתו המאזנת

חמאם טורקי הוא חדר רחצה ייחודי בנוי שיש, בעל טמפרטורה חמה ואדי מים. בחמאם ספסלי שיש המאפשרים ישיבה נינוחה או שכיבה לצורך טיפולים כמו עיסוי וקרצוף העור הייחודי. כיורי השיש בחמאם מאפשרים זרימה של מים קרירים, והשילוב בין אדי מים, חמימות וקרירות, יוצר את האפקט המיוחד של רגיעה ויחד עמה המרצת מחזור הדם.


פעולת אדי המים על הגוף גורמת לפתיחת נקבוביות העור והזעה, וכך מאפשרת ניקוי והוצאת רעלים מהגוף. בתום השימוש בחמאם, ובפרט לאחר טיפולי עור וגוף ייעודיים, העור נותר חלק, רך ונעים במיוחד. כמובן שבתוך מרוץ החיים התמידי שבו אנו חיים ובפרט בתקופה רוויית הסטרס של משבר הקורונה, האפקט המרגיע והמאזן של החמאם הם בעלי ערך רב ולכן רבים כל כך נהנים לבנות מתקן זה בביתם הפרטי.

 

סוגי שיש המתאימים לחמאם הטורקי

בבניית חמאם חשוב לבחור שיש חזק, עמיד לאורך שנים לחום וללחות וכמובן בעל מראה אלגנטי ויוקרתי כיאה לחדר מיוחד שכזה. בוודאי תשמחו לגלות שישנם לא מעט סוגי שיש העונים לקריטריונים אלו, והבחירה ביניהם היא בהתאם לטעמכם ולאופי העיצובים שתרצו להעניק לחמאם שלכם. 


שיש אוניקס שבשל יופיו הנדיר ושקיפותו המיוחדת מסווג פעמים רבות כאבן חן, מעניק לרצפת החמאם מראה יוקרתי ואלגנטי להפליא. שיש אפור בהיר או שיש לבן, ייצרו עיצוב בהיר ומאיר האופייני לחדרי החמאם הקלאסיים. אבני פסיפס תמיד יוסיפו חן וטוויסט אומנותי עתיק. 


חברת שיש אבסולוטו המובילה בעיצוב בשיש יוקרתי, מייבאת ארצה למעלה מתשע מאות סוגים שונים של אבנים מכל רחבי תבל, ובהם סוגים שונים של שיש יוקרתי המשמש לבניית חמאם טורקי. נשמח לעזור לכם בבחירת החומרים לעיצוב מושלם של חדר החמאם החדש שלכם.

פינוק ובריאות אצלכם בבית: חמאם טורקי פרטי​

בתי המרחץ העתיקים הופיעו בתרבות הרומית, ומתוכם ככל הנראה התפתח גם חמאם טורקי, בית המרחץ האופייני לאימפריה העותומאנית. החמאם היווה מקום לטיפול ואיזון הגוף, הירגעות ומפגשים חברתיים שציינו מועדים מיוחדים כמו חגים, חתונות ולידות.

 

מעבר לרגיעה ולתחושה הכללית הנעימה המושגת מהרחצה בחמאם, השימוש בו גם טומן בחובו יתרונות בריאותיים ואסתטיים לגוף כולו ולעור בפרט. והחדשות הטובות הן, שהיום אתם יכולים ליהנות מכל היתרונות המופלאים של החמאם גם אצלכם בבית.​

חמאם טורקי
אבסולוטו: חיפוי וריצוף שיש יוקרתי